Počasí doma

Vlastnosti a funkce routeru Asus WL500gP V2

v. 1.9.0.151
Přihlašte se prosím

 

Objednávka / zapomenuté heslo

Aktuality

Stribog důležité novinky a informace

20.2.2014 12:58

Novinky ve Stribogu - nová stabilní "bezflešková" verze, firmware routerů, možnosti verze Professional, další podporované routery, venkovní IP meteostanice Giom3000 ....
Detail...

Vylepšeno mapové zobrazení srážek

11.7.2013 12:44

V mapovém zobrazení aktuálních (za 1 hod.) a denních (za 24 hod.) srážek došlo ke změně grafických symbolů indikujících srážky.
Detail...

Úprava mapového zobrazení srážek

5.6.2013 12:39

Došlo ke změně mapového zobrazení srážek, kdy při volbě aktuálního stavu srážek se nezobrazuje naměřená hodnota za posledních 5 minut, ale srážky za poslední hodinu.
Detail...

Změna v zobrazení budíku deště

3.6.2013 12:17

Pro větší přehlednost jsme upravili grafický výstup "budíku" aktuálních srážek.
Detail...

Úprava mapového zobrazení

18.3.2013 09:53

Dnes bylo aktualizováno chování mapového zobrazení. Pro otevření vyskakovacího dialogu/hintu s detailem meteostanice je nutné kliknout na konkrétní vlaječku dané meteostanice - pohyb myší nad stanicí již nevyvolá žádnou akci.
Detail...

Zobrazit všechny

Vlastnosti a funkce routeru Asus WL500gP V2

Router, neboli česky směrovač je síťové zařízení, které spojuje dvě sítě. Tato striktní definice může být zrazující avšak opak je pravdou, router Vám připojí domácnost do internetu, a router ASUS to udělá ve velkém stylu. Routery ASUS především zvládají i připojení přes mobilní sítě(HDSPA, GPRS, EDGE, CDMA), tímto způsobem vyzrajete na destinace, kde není k dispozici internet a jste vděční i za 230V (mimo jinné těch 230V je samozřejmě podmínkou). Většina domácností má internet vedený kabelem, jednoduše jej zastrčíte do počítače a můžete surfovat. Avšak zapojením routeru se otevírají nové možnosti, routery nabízí sdílení tiskárny na síti. Tento systém je hojně využívaný v kancelářích, dnes pomocí síťových tiskáren, router nabízí síťové řešení i pro tiskárny připojené pomocí USB.

Pro náročnější uživatele je zde možnost provozování vlastních webových stránek nebo FTP server pro sdílení popřípadě zálohu dat. FTP server vyžaduje nějaké úložiště, tím může být jak obyčejný flash disk, tak USB externí disk, s velkou kapacitou. Další zajímavou možností je připojení web kamery. Když už máte web kameru, webový server, FTP server, tisknete z každého počítače v domácí síti, začnete uvažovat třeba nad doménovým jménem, něco jako http://web.mojerodina.cz, zakoupení doménového jména není žádná složitost, avšak veřejně přístupná adresa není nutností pro většinu poskytovatelů internetu. Žádný strach, router Vás zachrání, možností ddns (dynamic domain network system) budete přístupní odkudkoli ze širého internetu.

Nyní je tu otázka bezpečnosti, jak se ochráníte? Router má integrovaný firewall, pomocí něhož můžete jak zastavit veškerou nevyžádanou komunikaci, tak přesměrovat komunikaci do vnitřní sítě pomocí tzv."Virtual Serveru". Na závěr bych snad jen dodal, že router umí pracovat ve třech režimech, výše popsaný se týká domácího užití jako tzv."Home gateway". Další možnosti jsou již velice pokročilé. režim "Access point" vyžaduje domácí síť. A pro opravdové fajnšmekry router umí i WiFi bridge, čili vzdušný most, přenese Vaše připojení vzduchem mezi dvěma Acces pointy.

STRIBOG - popis

STRIBOG Co je STRIBOG, jak funguje a jiné zajímavé informace ... Detail...

Překlad

Instrukce jak přeložit tyto stránky. Detail...

MeteoGadget

MeteoGadgetDetail...