Počasí doma

Podrobné vyprávění o Stribogu

v. 1.9.0.151
Přihlašte se prosím

 

Objednávka / zapomenuté heslo

Aktuality

Stribog důležité novinky a informace

20.2.2014 12:58

Novinky ve Stribogu - nová stabilní "bezflešková" verze, firmware routerů, možnosti verze Professional, další podporované routery, venkovní IP meteostanice Giom3000 ....
Detail...

Vylepšeno mapové zobrazení srážek

11.7.2013 12:44

V mapovém zobrazení aktuálních (za 1 hod.) a denních (za 24 hod.) srážek došlo ke změně grafických symbolů indikujících srážky.
Detail...

Úprava mapového zobrazení srážek

5.6.2013 12:39

Došlo ke změně mapového zobrazení srážek, kdy při volbě aktuálního stavu srážek se nezobrazuje naměřená hodnota za posledních 5 minut, ale srážky za poslední hodinu.
Detail...

Změna v zobrazení budíku deště

3.6.2013 12:17

Pro větší přehlednost jsme upravili grafický výstup "budíku" aktuálních srážek.
Detail...

Úprava mapového zobrazení

18.3.2013 09:53

Dnes bylo aktualizováno chování mapového zobrazení. Pro otevření vyskakovacího dialogu/hintu s detailem meteostanice je nutné kliknout na konkrétní vlaječku dané meteostanice - pohyb myší nad stanicí již nevyvolá žádnou akci.
Detail...

Zobrazit všechny

Podrobné vyprávění o Stribogu

S tímto software získáváte instalaci web-serveru na Váš router, na tomto serveru je již vytvořený web pro zobrazování dat stažených z meteostanice. Tento web, tzv."lokální" umožňuje zobrazovat aktuální stav počasí naměřený pomocí Vaší stanice, měření se provádí každých 5 min. Data se poté posílají na internet na centrální server a ukládají do lokální databáze, která je na routeru zřízena při instalaci Stribogu. Lokální databáze pak umožňuje zobrazovat přehledy veličin za poslední den, týden, měsíc. Pomocí dat ze sondy, popřípadě dat vyplněných v nastavení, jsou dopočítávány veličiny, které nejsou přímo naměřeny, jako rosný bod a relativní atmosferický tlak. Na webu jsou pak tyto veličiny zobrazeny ve třech různých formách:

  1. jako budíky na titulní straně, pro efektní rychlý náhled
  2. jako grafy, které zobrazují denní/týdenní/měsíční průběh naměřených veličin
  3. textově v menu rychlý přehled na každé stránce webu

Pod tímto rychlým přehledem se zobrazují uživatelem zvolené rozšiřující informace o stanici. Mezi další nastavení patří volba jednotek, ve kterých se budou veličiny zobrazovat, volba vzhledu titulní strany, tj. které přehledy se zde budou zobrazovat. Při generování přehledů je možné volit barvu grafu, popis, typ čáry a opět jednotky. Také je možno zvolit, které veličiny se budou zobrazovat v rychlém přehledu. To je zhruba lokální část aplikace Stribog, po vyplnění e-mailu, nadmořské výšky a polohy GPS je Vám vytvořen účet na hlavním serveru http://www.homeweather.net, kde si můžete uschovat všechna Vaše nastavení a poté je vyvolat. Dále tento server umožňuje zobrazení všech aktivních stanic na mapě světa a také zobrazení naměřených hodnot na jednotlivých stanicích, a to opět formou budíků a grafů.

Nyní ještě malé pozastavení nad meteostanicemi, které je možno použít, jedná se především o dva druhy: CM200 a Davis Vantage Pro 2. CM2000 je domácí meteostanice sestávající se z vnější a vnitřní části, jež jsou spojeny rádiovým spojením. Vnější část používá dvě tužkové(AA) baterie a vysílá data o směru větru, rychlosti větru, srážkách, vlhkosti a teplotě zhruba každých 50s do vnitřní části. Vnitřní část je dotykový podsvícený LCD displej, který zobrazuje data z vnější části plus datum a čas (rádiově synchronizovány), naměřenou vnitřní teplotu, vnitřní vlhkost a barometrický tlak. Také je zde předpověď počasí na základě tendence změny tlaku. Ve vnitřní části jsou také uložena maxima a minima jednotlivých měření za celou dobu provozu stanice. Také je zde možnost nastavení alarmů, které se mohou spustit v daný čas, nebo při překročení horní resp. dolní mezní hodnoty určité veličiny. Pokud pomocí přiloženého software změníte konstantu pro odpočet relativního tlaku, získáte také relevantní hodnoty relativního atmosférického tlaku na display. Nakonec jsou zde ještě hodnoty rychlosti větru v poryvu a srážky za poslední hodinu/den/měsíc/rok a vnitřní paměť, která umožňuje zachování větších počtu měření. CM2000 je kompletní kompaktní meteostanice vhodná pro domácí použití.

Na rozdíl od CM2000 má Davis Vantage Pro 2 profesionální zpracování, vysoce kvalitní plasty společně s vzorkovací periodou 2s přináší do robustně zpracované konsoly aktuální data s vysokou přesností. Základní verze Davise disponuje stejnými měřidly jako CM2000, avšak konzola je zobrazuje přehledněji s možnostmi: vypnutí/zapnutí podsvícení(CM2000 se rozzáří pouze na dotek, potom zhasne), zobrazování v různých jednotkách, přepočet relativního tlaku ze zadané výšky, výpočet množství vodní páry uvolněné z půdy na základě solárního radiačního senzoru, přehledové grafy naměřených veličin, textová předpověď počasí, vnitřní paměť. Přiznejme si, že tyto výhody nejsou nijak zásadní, ale když zvážíte možnost výměny kolektoru srážek, přidání externích senzorů teploty a vlhkosti, přidání senzorů vlhkosti a teploty půdy a senzorů UV indexu a solárního záření, tak sami zjistíte, že cena ačkoli vysoká vystihuje možnosti tohoto zařízení.

Pokud chcete nepřetržitě měřit, poté archivovat a nakonec třeba i analyzovat, nebo jen chcete vědět aktuální stav počasí ve Vašem okolí z kteréhokoli místa na internetu, je Stribog v kombinaci s routerem ASUS vhodná volba pro tyto účely.

STRIBOG - popis

STRIBOG Co je STRIBOG, jak funguje a jiné zajímavé informace ... Detail...

Překlad

Instrukce jak přeložit tyto stránky. Detail...

MeteoGadget

MeteoGadgetDetail...